IŞİD Kimin Projesi Erdoğan Bu Projenin Neresinde


15 Haziran 2014 09:34

Yaklaşık iki yıldır sosyal medyada videolarını izlediğimiz vahşi cinayetler, Türkiye’den Suriye’ye gönderilen Devlet Sırrı niteliğindeki ‘’içi insani yardım, çocuk oyuncağı dolu yardım tırları’’. Hatay ve çevresinde ki hastanelerde tedavi edildiklerine dair fotoğrafları paylaşılan eli kanlı canilerin oluşturduğu Irak ve Ortadoğu coğrafyasının yeni baş belası IŞİD. Yani kendilerinin tabiri ile ‘’ Irak Şam İslam Devleti’’.
Aylar önce malum Dış-İşleri ses kaydının sızdığı güne kadar sözde ‘Türkiyeyi Suriye’de ki Süleyman Şah Türbesini basmakla ‘’tehdit eden ama malum ses kaydı sonrası bir anda unutulan IŞİD.
IŞİD Musul Konsolosluğumuzu basıyor, Konsolos dâhil çalışanları ve ailelerini esir alıyor, âmâ nedense AKP hükumeti sanki ortalıkta hiçbir sorun yokmuş gibi hareket etmeye, demeçler vermeye devam ediyor.
Musul’un IŞİD işgalinden sonra Konsolosluğumuzun boşaltılmamış olması, muhalefet Vekillerinin gördüğünü devletin istihbaratın görememesi zaten başlı başına bir skandal.
Bu olayın Diyarbakır’da indirilen bayrak olayının hemen ardından gelmiş olması da manidar. AKP Hükumeti ve sözcülerine göre bu eli kanlı caniler ‘’bize bir şey yapmaz’’ tamamda neye istinaden bu kadar emin konuşabiliyorlar.
ADAM KONSOLOSLUĞUNU BASMIŞ 80 Vatandaşın Esir Daha Ne YAPACAKTI !!
Hükumet sözcüsü Hüseyin Çelik’in dün AKP’nin başından beri karşı olduğu Maliki hükumetini olaylardan sorumlu tutarak ‘’sorunlar devam ederse Irak’ın kuzeyinde yerleşmiş olan Kürt azınlıkların kendilerini yönetme hakkı normaldir ’’ demesi Erdoğan ve Hükümetinin çoktan bağımsız bir Kürt Devletini kabul ettiğinin bir işaretidir.
Erdoğan’dan IŞİD a karşı her hangi bir söz duymadığımızı da unutmayalım.
Irak Merkezi Hükümeti, ABD ve Dünya Devletlerinin Erdoğan ve Barzani’nin anlaşarak dünya pazarına satmaya çalıştıkları Kürt bölgesi petrolüne karşı çıktıkları anda IŞİD‘ın Bağdat’a yürümesi, Kerkük ve Kürtlere dokunmaması normal olarak görülmemeli.
Kimse yanlış anlamasın insanımıza zarar gelmesini kesinlikle istemem ama daha bugün Irak’ta bin yedi yüz insanı boğazlayan, ele geçirdikleri her bölgede insanları kurbanlık koyun gibi boğazlayan bu eli kanlı canilerin sözde rehin aldıkları Türk Konsolosluk ekiplerine dokunmaması biraz garip değil mi?
Görünen o ki, IŞİD in Konsolosluk eylemi an itibari ile Kerkük’ü ve Türkmenlerin ağırlıklı yaşadığı bölgeleri işgal eden Irak Kürtlerine, sonuçta Barzani ile başta petrol olmak üzere yakın ekonomik ilişkiler içinde olan Erdoğan ve yakınlarına yaramakta.Kürt petrol boru hattının yapımını üstlenen şirketlere iyice bakmak lazım !!
Başlarken bahsettiğimiz Dış-İşleri ses kaydında bahsedilen ‘’Suriye’ye Dört Adam Gönderir, Türkiye’ye sekiz füze attırır, bu sayede Suriye’ye girmek için meşru hakkımız olur ‘’ diye düşünen bir zihniyeti düşünürsek Erdoğan ve Hükümetin’den her şey beklenir

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s