Kazanan Laik Türkiye Cumhuriyeti Ve Atatürk OLACAK!


29 Kasım 2013 20:27

Arkadaşlar,malum gündemimizi meşgul eden AKP Cemaat çarpışmasında kılıçlar çekildi. Önümüzde ki günlerde her iki tarafta hamlelerini bir diğerini yıpratma hatta yok etmek için yapacak.

Cemaat dün yayınladığı MGK belgeleriyle AKP’ye tabiri caizse şamarı indirdi. Şu an AKP cephesi savunma amaçlı açıklamalar yapmakla beraber, öncelikle HSYK yı yeniden yapılandırmak amacıyla harekete geçip, bu yapılandırma sonucunda elde edeceğini sandığı Yargı sisteminin de gücüyle Cemaati terör örgütü ilan etmeye çalışacak.

AKP son bir kaç yıldır MİT desteğiyle yürüttüğü ve ele geçirdiği belgeleri de bu amaçla kullanacak.Cemaat cephesi de yıllardır biriktirdiği AKP yi zora düşürebilecek belgeleri elinde ki medya gücü ve Sosyal medya aracılığıyla kamu oyuna sunacak.

Bugün Mahmut Cebi’nin “Ahmet Şık ve Soner Yalçın gibi isimlerin hapse atılması Ergenekon davasını uluslararası boyuta taşımak için yapılmış derin bir tezgahtı ve işe yaradı” açıklaması sonrası,AKP tarafından  Ergenekon ve Balyoz davalarının da tezgah olduğu açıklamalarını bekleyebiliriz.

İlginç bir şekilde dün Erdoğan’ın Anıtkabir ziyareti sonrasında yaptığı Erdoğan nasıl olduysa “ilkokuldan itibaren başlayarak çocuklara tarih bilincinin kazandırılması gerekir.Bu amaçla Anıtkabir ve Kurtuluş Savaşı’nın geçtiği yerlerin bir sistemle gezdirilmesine inanıyor” sözlerini tarihe not düşün.

Yarın bir gün gerek cemaat cehpesinden gerekse Erdoğan ve AKP cephesinden Atatürk ve Kurtuluş Savaşını öven sözler duyarsak kimse şaşırmasın.

Görünen o ki , AKP Cemaat savaşında çok kan akacak . İşin ilginç kısmı ,her iki tarafta bir şekilde öyle ya da böyle Atatürk ve Cumhuriyet değerlerine SIGINACAK.

Bu savaşın sonunda ne AKP ne de Cemaat

Kazanan Laik Türkiye Cumhuriyeti ve Atatürk olacak…..

 

 

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s