Yeniden Yargilamakta Erdoganin Amac Kimi Kurtarmak?


11 Ocak 2014 00:12

Kamuyoyunda Balyoz ve Ergenekon davaları ile  yeniden yargılama  gündeme gelirken, Başbakan Erdoğan 28 Şubat davaları için de yeniden yargılama yapılacağını ifade etti. Aslinda 17 Ocak Rusvet ve Yosluzluk Operasyonlari Olmasaydi Eski Anaysa Mahkemesi Raportoru Yeni AKP li Osman Can’inda dedigi Gibi Bugun Yeniden Yargilama Konusulmayacakti .

Eski Anayasa Mahkemesi Raportoru Simdiki AKPli Osman Can'dan Itiraf

“Yeniden yargılama 17 Aralık komplosu ile ilgili değil, kuru-yaş meselesi. Mesela Genelkurmay Başkanımız İlker Başbuğ ile ilgili süreçle ilgili daha önce de konuşmuştum. Kalkıp ona terör örgütü lideri derseniz felakete yol açarsanız. Hem sonra o görevdeyken niye yapmadınız bunu. Sen o zaman neredeydin sayın savcı? Genelkurmay Başkanının dokunulmazlığı yoktu.yrıca Emeklilikten sonra mı önünüze geldi. Ayrıca emir komuta zincirindekiler ne olacak. Sivillerden en alt düzeydeki askere kadar herkesi kapsaması lazım. Biz herhalde burada katilliği tescilli olanların yeniden yargılanmasından da bahsetmiyoruz.Olay Ergenekon ve Balyoz’da değil. Bu işin sermaye ve medya ayağı da var.28 Şubatta medya ve sermaya ayaklarına dokunulmadı. Yeniden yargılamada onlar da gündeme gelecek.

Diğer Yönü ise o Davalarda TSK Personelinin Yanı Sıra siviller de içeri alındı Diyen Erdoganin Amaci Kendisinde Daha Once Talep Edilen AKP kamuoyunun yakından ilgilendiği ve 28 Şubat sürecinde  One Cikan AKABE VAKFI, MAZLUMDER İstanbul Şubesi, AKDAV, AKV, Anadolu Öğrenci Birliği, Anadolu Platformu, Fatih Akıncıları, Hikmet Vakfı, İHH, İnsan ve Medeniyet Hareketi, Medeniyet Derneği ve Özgür-Der’in de desteğiyle 28 Şubat döneminde hukuksuz bir şekilde yargılanarak Malatya Cezaevinde mahpus edilen Zekeriya Şengöz ve Fahri Memur’un yeniden yargılanmalarını ve 28 Şubat yargı kararlarının iptal edilmesini saglamak Olabilirmi ?

Anlasilan Yeniden Yargilanma Olsa Bile Erdoganin Istedigi Ve Kamuoyunda Tutuklanmalari Asiri Tepki Ceken Insanlar Serbest Kalacak,Erdoganin istemedigi,hoslanmadigi Askerler Ve Aydinlar Esaret Cekmeye Devam Edecek.
Biz bir kaç Vatansever askerin serbest kalmasına sevinirken,bütün katiller serbest kalacak..

 

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s